NK Slavonija Požega
NK Slavonija je nogometni klub iz Požege. Trenutačno se natječe u 3. HNL - Istok.
ŠNK Slavonija Požega | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Športski Nogometni klub Slavonija Požega | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nema grba ? Postavite ga sami. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Općenito | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Liga | 3. HNL - Istok | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Osnivanje | 1946. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Stadion | Gradski stadion (1.000 gledatelja) | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Dresovi | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
uredi ![]() |
PovijestUredi
Klub je osnovan 1946. godine kao SD Jedinstvo. Od 1959. godine nosi ime Zvečevo, a od 1964. sadašnji naziv.
UspjesiUredi
Jedan od najvećih uspjeha kluba je nastup u 1.B HNL sredinom devedesetih godina. Za vrijeme bivše države najveći uspjeh kluba je bio ulazak u republičku ligu 1978. godine.
StadionUredi
Prvo nogometno igralište ne kojem je klub nastupao se nalazilo pokraj ljevaonice sve do 1954. godine, kada se klub seli na igralište kraj Orljave u središtu grada. Na otvorenju istog je gostovala FK Mačva iz Šapca.
Uredi
Sredinom devedesetih godina, u vrijeme najvećih uspjeha kluba, NK Slavoniju je pratila navijačka skupina Tornado s Orljave.