Razlike između izmjena na stranici "Opština Bujanovac"

Obrisano 259 bajtova ,  prije 12 godina
Undo revision 207560 by 80.138.229.175 (Talk)
(Undo revision 207560 by 80.138.229.175 (Talk))
*Romi = 3.867 (8,93%)
 
==Naseljena mesta==
Qyteti i Bujanocit gjindet në lindje të Shtetit të Kosovës,në veri kufizohet me republikën e Serbis ,prkatësishtë me qytetin e Vranjës,kurse në jug kufizohet me qytetin e Preshevës,Bujanoci është i populluar kryesishtë me shumic të popullatës Shqipëtare ku shqiptarët perbëjn 70%;Serb 25%;si dhe Rom 5%
Opština Bujanovac ima 59 naseljena mesta.
 
==Vidi još==