Razlike između izmjena na stranici "Richard Bach"

Dodano 868 bajtova ,  prije 9 godina
m (r2.7.2+) (robot Mijenja: ko:리처드 바크)
==Izvori==
{{Reflist}}
Ричард Давид Бах е роден на 23 јуни 1936 год. Тој е американски писател и пилот,најпознат по филозовскиот роман ,,Галебот Џонатан Лингвистон'' кој во 1970 год станал меѓународен бестлер. Ричард Давид Бах е потомок на Јохан Себастијан Бах. Многу негови книги се напишани во врска со летањето,а Ричард бил пилот уште од своите 17 год. Во септември 2012 год бил тешко повреден кога при летање авионот се срушил,но за среќа сеуште е жив.
[[Datoteka:Риџард Давид Бах|minijatura|Биографија за Риџард Бах]]
 
==Vanjske veze==
Anonimni korisnik