Otvori glavni meni

Evropsko prvenstvo u košarci 2015. (Eurobasket 2015) je 39. po redu evropsko košarkaško prvenstvo za muškarce koje je održano u Francuskoj, Hrvatskoj, Nemačkoj i Letoniji. Prvobitno takmičenje je trebalo da se održi u Ukrajini, ali je zbog nestabilne političke situacije i rata u toj zemlji FIBA Evropa odlučila da domaćinstvo dodjeli drugoj zemlji (zemljama).[1] Na osnovu rezultata sa Evropskog prvenstva 2015 poznati su prvi učesnici košarkaškog turnira na Ljetnjim olimpijskim igrama 2016. u Rio de Žaneiru. Branilac titule je Francuska.

Evropsko prvenstvo u košarci 2015.
EuroBasket 2015
[[Datoteka:|150px|]]
Domaćin  Francuska
 Hrvatska
 Nemačka
 Letonija
Vreme održavanja 5. septembar20. septembar 2015.
Ekipa 24
Dvorane 5 (u 5 gradova iz 4 zemlje)
Šampioni Flag of Španija Španija (3 titula)
Najbolji igrač Flag of Španija Pau Gasol

Novi evropski prvak je Španija poslje pobjede 80:63 protiv Francuske.

Sadržaj/Садржај

Gradovi domaćiniUredi / Уреди

Prvi krug Drugi krug i završnica
  Monpelje   Berlin   Zagreb   Riga   Lil
Park arena
Kapacitet: 10.700
Mercedes Benz Arena
Kapacitet: 14.500
Arena Zagreb
Kapacitet: 16.500
Arena Riga
Kapacitet: 12.500
Pjer Morua
Kapacitet: 27.500
     

UčesniciUredi / Уреди

Takmičenje Datum Broj timova Kvalifikovani
Zemlja domaćin 4   Latvija
  Njemačka
  Francuska
  Hrvatska
Reprezentacije kvalifikovane učešćem na Svjetskom prvenstvu 2014. (prvih 7 plasiranih na Evropskom prvenstvu 2013.) 7   Litvanija
  Slovenija
  Srbija
  Francuska
  Hrvatska
  Ukrajina
  Španija
Pozivnica 3   Grčka
  Turska
  Finska
Pobjednik prvog kruga u kvalifikaciji 1   Estonija
Reprezentacije kvalifikovane preko kvalifikacija 13   Bosna i Hercegovina
  Belgija
  Gruzija
  Izrael
  Island
  Italija
  Latvija
  Republika Makedonija
  Njemačka
  Poljska
  Rusija
  Nizozemska
  Češka Republika

Sastavi reprezentacijaUredi / Уреди

ŽrjebUredi / Уреди

Prvi krugUredi / Уреди

  • Sva vremena su po srednjeevropskom vremenu.
  Ekipe koje su prošle prvi krug
  Ispali
Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D

  Rusija
  Bosna i Hercegovina
  Francuska
  Finska
  Poljska
  Izrael

  Island
  Turska
  Španija
  Srbija
  Italija
  Njemačka

  Nizozemska
  Grčka
  Hrvatska
  Slovenija
  Republika Makedonija
  Gruzija

  Estonija
  Latvija
  Litvanija
  Ukrajina
  Belgija
  Češka Republika

Grupa A (Monpelje, Francuska)Uredi / Уреди

5. septembar
15:00
Izvještaj   Poljska 68 – 64   Bosna i Hercegovina Park arena, Monpelje
Sudije: Fernando Roha  , Renaud Geler  , Jurgis Laurinavicius  
Četvrtine: 16:18, 24:12, 18:23, 10:11
Poeni: Vačinski 15
Skokovi: Kulig 8
Asistencije: Ponitka 6
Stipanović 20
Milošević 7
Renfro 5
5. septembar
17:30
Izvještaj   Izrael 76 – 73   Rusija Park arena, Monpelje
Sudije: Matej Baltauzer  , Siniša Herceg  , Apostolos Kalpakes  
Četvrtine: 18:21, 11:18, 21:10, 26:24
Poeni: Kaspi 21
Skokovi: Kaspi 9
Asistencije: Ohajon 5
Hvostov, Voroncevič 15
Voroncevič 13
Hvostov, Voroncevič 5
5. septembar
21:00
Izvještaj   Francuska 97 – 87   Finska Park arena, Monpelje
Gledalaca: 10.407
Sudije: Olegs Latisevs  , Spiridon Gontas  , Igor Dragojević  
Četvrtine: 24:22, 21:15, 23:23, 13:21
Poeni: Parker 23
Skokovi: Lovernj, de Kolo 7
Asistencije: de Kolo 6
Vilson 21
Marfi 11
Koponen 7

6. septembar
15:00
Izvještaj   Rusija 79 – 82   Poljska Park arena, Monpelje
Sudije: Olegs Latisevs  , Siniša Herceg  , Antoni Sinterniklas  
Četvrtine: 22:19, 18:23, 16:18, 23:22
Poeni: Zubkov 21
Skokovi: Zubkov 7
Asistencije: Hvostov 5
Vačinjski 23
Gortat 6
Sloter 5
6. septembar
17:30
Izvještaj   Finska 66 – 79   Izrael Park arena, Monpelje
Sudije: Fernando Roka  , Spiridon Gontas  , Renod Geler  
Četvrtine: 13:25, 18:21, 23:16, 12:17
Poeni: Marfi 24
Skokovi: Marfi 9
Asistencije: Koponen 5
Elijahu 22
Fišer 11
Elijahu 6
6. septembar
21:00
Izvještaj   Bosna i Hercegovina 54 – 81   Francuska Park arena, Monpelje
Gledalaca: 10.212
Sudije: Matej Boltauzer  , Apostolos Kalpakas  , Jurgis Laurinavičijus  
Četvrtine: 15:17, 11:20, 10:30, 18:14
Poeni: Stipanović, Kikanović 10
Skokovi: Albijanić 6
Asistencije: Šutalo 4
Lovernj, de Kolo 12
Lovernj, de Kolo 7
Dijao 6

7. septembar
15:00
Izvještaj   Finska 81 – 79   Rusija Park arena, Monpelje
Sudije: Matej Boltauzer  , Igor Dragojević  , Jurgis Laurinavičijus  
Četvrtine: 16:20, 20:18, 27:26, 18:15
Poeni: Marfi 19
Skokovi: Koti, Marfi 7
Asistencije: Koponen 6
Fridzon 22
Voroncevič 11
Hvostov, Voroncevič 5
7. septembar
17:30
Izvještaj   Izrael 84 – 86   Bosna i Hercegovina Park arena, Monpelje
Gledalaca: 6.288
Sudije: Fernando Roha  , Olegs Latisevs  , Antoni Sinterniklas  
Četvrtine: 29:16, 16:19, 15:25, 15:15
Poeni: Kaspi 29
Skokovi: Fišer 8
Asistencije: Mekel 7
Gordić 22
Stipanović 18
Renfro 8
7. septembar
21:00
Izvještaj   Francuska 69 – 66   Poljska Park arena, Monpelje
Gledalaca: 10.016
Sudije: Spiridon Gontas  , Siniša Herceg  , Renaud Geler  
Četvrtine: 14:14, 16:12, 22:21, 17:19
Poeni: Parker 16
Skokovi: de Kolo 8
Asistencije: Dijao 5
Vačinjski 18
Gortat 11
Kožarek, Sloter 3

9. septembar
15:00
Izvještaj   Bosna i Hercegovina 59 – 88   Finska Park arena, Monpelje
Sudije: Olegs Latisevs  , Siniša Herceg  , Antoni Sinterniklas  
Četvrtine: 12:19, 15:22, 15:31, 17:16
Poeni: Albijanić 14
Skokovi: Kikanović, Stipanović 5
Asistencije: Renfro 6
Vilson 16
Nutinen 8
Koponen 6
9. septembar
17:30
Izvještaj   Poljska 73 – 75   Izrael Park arena, Monpelje
Sudije: Matej Boltauzer  , Spiridon Gortas  , Igor Dragojević  
Četvrtine: 24:22, 8:13, 18:16, 23:24
Poeni: Kulig, Vačinski 13
Skokovi: Gortat 8
Asistencije: Ponitka 6
Kaspi 35
Fišer 8
Limonad, Mekel 5
9. septembar
21:00
Izvještaj   Rusija 67 – 74   Francuska Park arena, Monpelje
Gledalaca: 10.564
Sudije: Fernando Roha  , Jurgis Laurinavičijus  , Apostolos Kalpakas  
Četvrtine: 24:16, 12:18, 16:19, 15:21
Poeni: Fridzon 20
Skokovi: Voroncevič 9
Asistencije: Hvostov 10
de Kolo 13
Gober 10
Parker 4

10. septembar
15:00
Izvještaj   Finska 65 – 78   Poljska Park arena, Monpelje
Sudije: Fernando Roha  , Jurgis Laurinavičijus  , Renaud Geler  
Četvrtine: 20:23, 21:19, 11:16, 13:20
Poeni: Haf 17
Skokovi: Nutinen 8
Asistencije: Koponen 8
Vačinjski 17
Ponitka 6
Sloter 8
10. septembar
17:30
Izvještaj   Bosna i Hercegovina 61 – 81   Rusija Park arena, Monpelje
Gledalaca: 6.519
Sudije: Matej Boltauzer  , Spiridon Gontas  , Apostolos Kalpakas  
Četvrtine: 22:12, 9:19, 19:24, 11:26
Poeni: Stipanović 22
Skokovi: tri igrača 6
Asistencije: Buza, Gordić 5
Zubkov 17
Voroncevič, Zubkov 7
Hvostov 5
10. septembar
21:00
Izvještaj   Izrael 61 – 86   Francuska Park arena, Monpelje
Gledalaca: 9.755
Sudije: Olegs Latisevs  , Siniša Herceg  , Igor Dragojević  
Četvrtine: 10:22, 17:16, 21:24, 13:24
Poeni: Limonad 13
Skokovi: Kadir 9
Asistencije: tri igrača 4
Gobert 15
Gobert 10
De Kolo, Parker 4


Tabela grupe A OU P PO KD KP KR Bod
  Francuska 5 5 0 407 335 +72 10
  Izrael 5 3 2 375 384 -9 8
  Poljska 5 3 2 367 352 +15 8
  Finska 5 2 3 387 392 -5 7
  Rusija 5 1 4 379 374 +5 6
  Bosna i Hercegovina 5 1 4 324 402 -78 6

Grupa B (Berlin, Nemačka)Uredi / Уреди

5. septembar
15:00
Izvještaj   Njemačka 71 – 65   Island Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 12.500
Sudije: Sreten Radović  , Are Haliko  , Miloš Koljensić  
Četvrtine: 20:14, 21:12, 18:17, 12:22
Poeni: Novicki, Šreder 15
Skokovi: Novicki, Cipser 7
Asistencije: Šreder 4
Stefanson 23
Beringson 8
Stefanson 5
5. septembar
18:00
Izvještaj   Španija 70 – 80   Srbija Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 9.750
Sudije: Kristof Kristodolou  , Sergij Začuk  , Robert Viklički  
Četvrtine: 21:11, 15:23, 16:28, 18:18
Poeni: P. Gasol 16
Skokovi: Mirotić 10
Asistencije: Ljulj 6
Bjelica 23
Bjelica 10
Bogdanović 5
5. septembar
21:00
Izvještaj   Italija 87 – 89   Turska Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 10.760
Sudije: Boris Rižnjik  , Sašo Petek  , Tomaš Jaševičijus  
Četvrtine: 13:26, 29:25, 19:15, 26:23
Poeni: Galinari 33
Skokovi: tri igrača 5
Asistencije: Đentile 5
Erden 22
Erden 8
Guler, Muhamed 9

6. septembar
15:00
Izvještaj   Srbija 68 – 66   Njemačka Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 13.050
Sudije: Boris Rižnjik  , Are Haliko  , Tomaš Jaševičijus  
Četvrtine: 19:18, 20:20, 11:10, 18:18
Poeni: Bjelica 12
Skokovi: Kuzmić, Nedović 7
Asistencije: Bogdanović, Teodosić 4
Novicki, Plajs 15
Novicki 10
Šreder 6
6. septembar
18:00
Izvještaj   Island 64 – 71   Italija Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 4.100
Sudije: Kristos Kristodulu  , Sergi Zašuk  , Igor Mitrovski  
Četvrtine: 21:22, 16:19, 11:11, 16:19
Poeni: Palson 17
Skokovi: Beringson 7
Asistencije: Stefanson 6
Đentile 21
Galinari 10
Đentile 4
6. septembar
21:00
Izvještaj   Turska 77 – 104   Španija Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 6.750
Sudije: Sreten Radović  , Sašo Petek  , Miloš Koljensić  
Četvrtine: 18:24, 20:30, 18:27, 21:23
Poeni: Iljasova 15
Skokovi: Osman, Savaš 4
Asistencije: tri igrača 2
Gasol 21
Gasol 7
Rodrigez, Ljulj 5

8. septembar
14:30
Izvjetšaj   Srbija 93 – 64   Island Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 2.800
Sudije: Sreten Radović  , Robert Viklički  , Igor Mitrovski  
Četvrtine: 24:16, 18:16, 25:16, 26:16
Poeni: Nedović 15
Skokovi: Bogdanović 7
Asistencije: Bogdanović, Teodosić 6
Gunarson 18
Sigurdarson 6
Stefanson, Palson 4
8. septembar
17:45
Izvještaj   Njemačka 75 – 80   Turska Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 13.050
Sudije: Kristos Kristodulu  , Sergi Zašuk  , Miloš Koljensić  
Četvrtine: 11:31, 13:10, 19:19, 32:20
Poeni: Šreder 24
Skokovi: Novicki, Šreder 5
Asistencije: Šreder 6
Osman 17
Erden 9
Muhamed 5
8. septembar
21:00
Izvještaj   Španija 98 – 105   Italija Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 4.400
Sudije: Boris Rižnjik  , Sašo Petek  , Are Haliko  
Četvrtine: 20:19, 25:23, 18:31, 35:32
Poeni: Gasol 34
Skokovi: Gasol 10
Asistencije: Ljulj 9
Galinari 27
Galinari 8
Belineli 7

9. septembar
14:30
Izvještaj   Turska 72 – 91   Srbija Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 4.400
Sudije: Boris Rižnjik  , Sergi Zašuk  , Tomaš Jaševičijus  
Četvrtine: 14:30, 21:23, 24:18, 13:20
Poeni: Muhamed 16
Skokovi: Osman 9
Asistencije: Guler 6
Raduljica 20
Kuzmić, Raduljica 6
Teodosić 13
9. septembar
17:45
Izvještaj   Italija 89 – 82   Njemačka Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 13.050
Sudije: Kristos Kristodulu  , Sreten Radović  , Miloš Koljensić  
Četvrtine: 17:22, 25:20, 12:18, 22:17, 13:6
Poeni: Galinari 25
Skokovi: Galinari, Aradori 9
Asistencije: Đentile, Haket 4
Šreder 29
Novicki 10
Šreder 7
9. septembar
21:00
Izvještaj   Island 73 – 99   Španija Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 4.000
Sudije: Sašo Petek  ,Robert Vuklicki  , Igor Mitrovski  
Četvrtine: 16:20, 20:21, 19:33, 18:25
Poeni: Stefanson 17
Skokovi: Beringson 8
Asistencije: Stefanson 6
Mirotić 22
Gasol 7
Rodrigez, San Emeterio 6

10. septembar
14:30
Izvještaj   Srbija 101 – 82   Italija Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 4.185
Sudije: Kristos Kristodulu  , Sergi Zašuk  , Sašo Petek  
Četvrtine: 25:19, 23:21, 26:19, 27:23
Poeni: Teodosić 26
Skokovi: Bjelica 8
Asistencije: Teodosić 8
Đentile 19
Aradori 6
Đentile 6
10. septembar
17:45
Izveštaj   Njemačka 76 – 77   Španija Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 13.050
Sudije: Sreten Radović  , Boris Rižnjik  , Miloš Koljensić  
Četvrtine: 20:18, 18:23, 10:19, 28:17
Poeni: Šreder 26
Skokovi: Plajs 10
Asistencije: Šreder 7
Rodrigez 19
Gasol 11
Gasol 6
10. septembar
21:00
Izvještaj   Turska 111 – 102   Island Mercedes Benz Arena, Berlin
Gledalaca: 3.850
Sudije: Robert Vuklicki  , Tomaš Jaševičijus  , Are Haliko  
Četvrtine: 29:22, 18:25, 27:20, 17:24, 20:11
Poeni: Muhamed 28
Skokovi: Muhamed 12
Asistencije: Iljasova, Osman 6
Sigurdarson 22
Beringson 8
Stefanson 8
Tabela grupe B OU P PO KD KP KR Bod
  Srbija 5 5 0 433 354 +79 10
  Španija 5 3 2 448 411 +37 8
  Italija 5 3 2 434 434 0 8
  Turska 5 3 2 429 459 -30 8
  Njemačka 5 1 4 370 379 -9 6
  Island 5 0 5 368 445 -77 5

Grupa C (Zagreb, Hrvatska)Uredi / Уреди

5. septembar
15:00
Izvještaj   Gruzija 72 – 73   Nizozemska Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 2.391
Sudije: Benhamin Himenez Truhiljo  , Gentian Cici  , Zafer Jilmaz  
Četvrtine: 17:17, 9:19, 22:22, 24:15
Poeni: Pačulija, Šengelija 16
Skokovi: Sanikidže 9
Asistencije: Šengelija 5
Klof 22
de Jong 6
Šaftenar 4
5. septembar
18:00
Izvještaj   Republika Makedonija 65 – 85   Grčka Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 2.500
Sudije: Robert Lotermozer  , Sergio Silva  , Ilja Putenko  
Četvrtine: 16:23, 15:15, 19:21, 15:26
Poeni: Kostoski 20
Skokovi: Samardžiski 6
Asistencije: Samardžiski, Simonovski 3
Printezis 18
Kufos 11
Kalates 8
5. septembar
21:00
Izvještaj   Hrvatska 80 – 73   Slovenija Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 11.730
Sudije: Luiđi Lamonika  , Jakub Zamojski  , Žan-Čarls Kolin  
Četvrtine: 17:23, 27:15, 21:16, 15:19
Poeni: Simon 20
Skokovi: Šarić 7
Asistencije: Ukić 4
Dragić 14
Blašič 6
Šrepelič, Klobučar 4

6. septembar
15:00
Izvještaj   Nizozemska 71 – 78   Republika Makedonija Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 1.170
Sudije: Luiđi Lamonika  , Zafer Jilmaz  , Žan-Čarls Kolin  
Četvrtine: 20:19, 11:24, 18:13, 22:22
Poeni: N. de Jong 19
Skokovi: Norel 9
Asistencije: Klof, Vilijams 3
Ilijevski 14
Hendriks 7
Ilijevski 7
6. septembar
18:00
Izvještaj   Slovenija 79 – 68   Gruzija Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 3.892
Sudije: Serhio Silva  , Gentian Cici  , Petri Mantila  
Četvrtine: 17:13, 24:13, 24:22, 14:20
Poeni: Prepelič 21
Skokovi: Prepelič, Slokar 5
Asistencije: Omić, Prepelič 4
Šengelija 21
Šermadini 4
Cincadže 7
6. septembar
21:00
Izvještaj   Grčka 72 – 70   Hrvatska Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 12.000
Sudije: Robert Lotermoser  , Benhamin Himenez Trujiljo  , Jakub Zamojski  
Četvrtine: 13:18, 15:15, 23:24, 21:13
Poeni: Spanulis 16
Skokovi: Kufos 9
Asistencije: Spanulis 6
Simon 18
Šarić 6
Ukić 4

8. septembar
15:00
Izvještaj   Slovenija 81 – 74   Nizozemska Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 1.841
Sudije: Robert Lotermoser  , Jakub Zamojski  , Ilja Putenko  
Četvrtine: 23:15, 18:14, 16:23, 24:22
Poeni: Prepelič 16
Skokovi: Omić 7
Asistencije: Prepelič 6
Klof 25
Klof, de Jong 6
Klof 4
8. septembar
18:00
Izvještaj   Gruzija 68 – 79   Grčka Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 588
Sudije: Benhamin Himenez Truhiljo  , Serhio Silva  , Zafer Jilmaz  
Četvrtine: 15:25, 7:25, 26:11, 20:18
Poeni: Šengelija 20
Skokovi: Šengelija 8
Asistencije: Pačulija 5
Kalates 19
Burusis 5
Kalates 8
8. septembar
21:00
Izvještaj   Hrvatska 73 – 55   Republika Makedonija Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 9.828
Sudije: Luiđi Lamonika  , Gentian Cici  , Petri Mantila  
Četvrtine: 15:18, 15:14, 22:10, 21:13
Poeni: Šarić 15
Skokovi: Tomić 9
Asistencije: Simon 5
Samardžiski 10
Hendriks 6
tri igrača 3

9. septembar
15:00
Izvještaj   Grčka 83 – 72   Slovenija Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 5.578
Sudije: Luiđi Lamonika  , Benhamin Himenez Truhiljo  , Gentian Cici  
Četvrtine: 23:17, 23:14, 16:22, 21:19
Poeni: Spanulis 19
Skokovi: Burusis 8
Asistencije: Spanulis 6
Blažič 27
Blažič 5
Prepelič 4
9. septembar
18:00
Izvještaj   Republika Makedonija 75 – 90   Gruzija Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 680
Sudije: Robert Lotermozer  , Jakub Zamojski  , Petri Mantila  
Četvrtine: 18:21, 19:27, 18:23, 20:19
Poeni: D. Stojanovski, Hendriks 14
Skokovi: Hendriks 7
Asistencije: V. Stojanovski 3
Pačulija 23
Pačulija 14
Cincadže 6
9. septembar
21:00
Izvještaj   Nizozemska 72 – 78   Hrvatska Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 6.200
Sudije: Serhio Silva  , Ilja Putenko  , Žan-Čarl Kolin  
Četvrtine: 18:14, 17:25, 18:23, 19:16
Poeni: Šaftenar 19
Skokovi: De Jong Smolders 6
Asistencije: Vilijams 5
Simon 18
Tomić 8
Simon 8

10. septembar
15:00
Izvještaj   Slovenija 62 – 51   Republika Makedonija Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 4.438
Sudije: Robert Lotermozer  , Serhio Silva  , Ilja Putenko  
Četvrtine: 24:10, 7:14, 21:17, 10:10
Poeni: Dragić 20
Skokovi: Omić 11
Asistencije: Klobučar 6
Ilievski 15
Trajkovski 9
Simonovski 3
10. septembar
18:00
Izvještaj   Gruzija 71 – 58   Hrvatska Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 6.600
Sudije: Luiđi Lamonika  , Benhamin Himenez  , Žan-Čarls Kolin  
Četvrtine: 14–13, 11:15, 22:16, 24:14
Poeni: tri igrača 12
Skokovi: Pačulija 7
Asistencije: Šengelija 5
Žorić 16
Tri igrača 5
Stipčević 5
10. septembar
21:00
Izvještaj   Grčka 68 – 65   Nizozemska Arena Zagreb, Zagreb
Gledalaca: 368
Sudije: Jakub Zamojski  , Zafer Jilmaz  , Petri Mantila  
Četvrtine: 17:19, 17:12, 18:15, 16:19
Poeni: Antetokumbo 11
Skokovi: Antetokumbo 11
Asistencije: Kalates 5
Klof 15
Smeulders 8
Klof, Slagter 4


Tabela grupe C OU P PO KD KP KR Bod
  Grčka 5 5 0 387 340 +47 10
  Hrvatska 5 3 2 359 343 +16 8
  Slovenija 5 3 2 367 356 +11 8
  Gruzija 5 2 3 369 364 +5 7
  Republika Makedonija 5 1 4 324 381 -57 6
  Nizozemska 5 1 4 355 377 -22 6

Grupa D (Riga, Letonija)Uredi / Уреди

5. septembar
14:30
Izvještaj   Češka Republika 80 – 57   Estonija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 5.142
Sudije: Ilija Belošević  , Amit Balak  , Saverio Lancarini  
Četvrtine: 18:9, 25:15, 21:11, 16:22
Poeni: Veseli 16
Skokovi: Veseli 8
Asistencije: četiri igrača 3
Vene 18
Vene 13
tri igrača 2
5. septembar
17:30
Izvještaj   Belgija 67 – 78   Latvija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 8.217
Sudije: Emilio Perez  , Emin Mogulkoč  , Marcin Kovalski  
Četvrtine: 19:25, 19:15, 14:11, 15:27
Poeni: Hervele 13
Skokovi: Hervele, de Zeuv 6
Asistencije: Hervele 7
Meiers 15
Frejmanis, Tima 5
Strelnijeks 7
5. septembar
20:30
Izvještaj   Litvanija 69 – 68   Ukrajina Arena Riga, Riga
Gledalaca: 8.846
Sudije: Milivoje Jovičić  , Edi Vijator  , Sigmundur Herbetson  
Četvrtine: 19:12, 14:14, 17:19, 19:23
Poeni: Jankunas 22
Skokovi: Valančijunas 11
Asistencije: Kalnijetis 7
Fesenko 19
Fesenko 11
Rendl 6

6. septembar
14:30
Izvještaj   Estonija 55 – 84   Belgija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 5.142
Sudije: Milivoje Jovičić  , Edi Vijator  , Marćin Kovalski  
Četvrtine: 9:27, 9:19, 26:23
Poeni: Vene 12
Skokovi: Veideman 8
Asistencije: Sok 4
Lodžeski 16
Hervel, Ložeski 6
Tabu 4
6. septembar
17:30
Izvještaj   Latvija 49 – 68   Litvanija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 10.492
Sudije: Ilija Belošević  , Petar Obradović  , Saverio Lancarini  
Četvrtine: 19:13, 9:16, 11:20, 10:19
Poeni: Berzinš, Frejmanis 8
Skokovi: Frejmanis 9
Asistencije: Janičenoks 4
Valančijunas 15
Mačijulis 10
Kalnijetis 6
6. septembar
20:30
Izvještaj   Ukrajina 64 – 78   Češka Republika Arena Riga, Riga
Gledalaca: 614
Sudije: Emilio Perez  , Emin Mogulkoč  , Amit Balak  
Četvrtine: 14:20, 16:26, 15:19, 19:13
Poeni: Fesenko 14
Skokovi: Fesenko 8
Asistencije: Lukašov 4
Veseli 19
Veseli 9
Satoranski 6

7. septembar
14:30
Izvještaj   Litvanija 74 – 76   Belgija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 3.570
Sudije: Emilio Perez  , Petar Obradović  , Sigmundur Herbetson  
Četvrtine: 20:12, 15:23, 19:22, 20:19
Poeni: Valančijunas 25
Skokovi: Valančijunas 12
Asistencije: Kalnijetis 13
Lodžeski 20
Žile 4
Lodžeski, Van Rosom 5
7. septembar
17:30
Izvještaj   Češka Republika 65 – 72   Latvija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 5.710
Sudije: Milivoje Jovičić  , Emin Mogulkoč  , Marćin Kovalski  
Četvrtine: 22:17, 11:23, 9:11, 23:21
Poeni: Satoranski 22
Skokovi: Veseli 11
Asistencije: Satoranski 9
Blums 14
Frejmanis, Tima 8
Strelnijeks 7
7. septembar
20:30
Izvještaj   Ukrajina 71 – 78   Estonija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 2.795
Sudije: Ilija Belošević  , Edi Vjator  , Amit Balak  
Četvrtine: 15:14, 23:14, 6:22, 27:28
Poeni: Rendl 22
Skokovi: Pustozvonov 7
Asistencije: Rendl 4
Arbet 26
Vene 8
Sok, Veideman 6

9. septembar
14:30
Izvještaj   Belgija 64 – 66   Češka Republika Arena Riga, Riga
Gledalaca: 477
Sudije: Ilija Belošević  , Saverio Lancarini  , Petar Obradović  
Četvrtine: 17:21, 11:12, 16:18, 20:15
Poeni: Tabu 12
Skokovi: Hervel 9
Asistencije: Van Rosom 7
Veseli 21
Veseli 12
Satoranski 9
9. septembar
17:30
Izvještaj   Latvija 74 – 75   Ukrajina Arena Riga, Riga
Gledalaca: 5.998
Sudije: Emilio Perez  ,Milivoje Jovičić  , Sigmundru Herbetson  
Četvrtine: 21:14, 18:24, 23:22, 12:15
Poeni: Bertans 17
Skokovi: Berzins 6
Asistencije: Bertans, Strelnijeks 5
Fesenko 21
Fesenko 10
Rendl 5
9. septembar
20:30
Izvještaj   Estonija 62 – 64   Litvanija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 6.985
Sudije: Emin Mogulkoč  ,Marćin Kovalski  , Amit Balak  
Četvrtine: 15:20, 16:18, 20:11, 11:15
Poeni: Talts 20
Skokovi: Vene 7
Asistencije: Sok 5
Mačijulis 15
Mačijulis 10
Kalnijetis 7

10. septembar
14:30
Izvještaj   Ukrajina 71 – 79   Belgija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 387
Sudije: Milivoje Jovičić  , Marćin Kovalski  , Sigmundur Herbetson  
Četvrtine: 19:14, 20:21, 15:24, 17:20
Poeni: Fesenko 20
Skokovi: Fesenko 11
Asistencije: Rendl 4
Žile 15
Tabu 8
Van Rosom 6
10. septembar
17:30
Izvještaj   Latvija 75 – 64   Estonija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 9.073
Sudije: Ilija Belošević  , Edi Vijator , Saverio Lancarini  
Četvrtine: 15:29, 18:15, 22:5, 20:15
Poeni: Strelnijeks 21
Skokovi: Tima 6
Asistencije: Bertans, Strelnieks 3
Arbet 16
Kangur 8
Veideman 8
10. septembar
20:30
Izvještaj   Češka Republika 81 – 85   Litvanija Arena Riga, Riga
Gledalaca: 4.669
Sudije: Emilio Perez  ,Emin Mogulkoč  , Petar Obradović  
Četvrtine: 18:12, 19:15, 14:28, 18:14, 12:16
Poeni: Šilb 18
Skokovi: Satoranski 9
Asistencije: Satoranski 15
Kuzminskas 18
Valančijunas 10
Kalnijetis 4
Tabela grupe D OU P PO KD KP KR Bod
  Litvanija 5 4 1 360 336 +24 9
  Latvija 5 3 2 348 339 +9 8
  Češka Republika 5 3 2 370 342 +28 8
  Belgija 5 3 2 370 344 +26 8
  Estonija 5 1 4 316 374 -58 6
  Ukrajina 5 1 4 349 378 -29 6

Eliminaciona fazaUredi / Уреди

Sve utakmice će se igrati u Areni Pjer Morua u Lilu, Francuska.
  • Sva vremena su po srednjeevropskom vremenu.
Osmina finala Četvrtfinale Polufinale Finale
                           
12. septembar 2015.            
   Francuska  76
15. septembar 2015.
   Turska  53  
   Francuska  84
12. septembar 2015.
     Latvija  70  
   Latvija  73
17. septembar 2015.
   Slovenija  66  
   Francuska  75
12. septembar 2015.
     Španija  80  
   Španija  80
15. septembar 2015.
   Poljska  66  
   Španija  73
12. septembar 2015.
     Grčka  71  
   Grčka  75
20. septembar 2015.
   Belgija  54  
   Španija  80
13. septembar 2015.
     Litvanija  63
   Srbija  94
16. septembar 2015.
   Finska  81  
   Srbija  89
13. septembar 2015.
     Češka Republika  75  
   Hrvatska  59
18. septembar 2015.
   Češka Republika  80  
   Srbija  64
13. septembar 2015.
     Litvanija  67   Treće mjesto
   Izrael  52
16. septembar 2015. 20. septembar 2015.
   Italija  82  
   Italija  85    Francuska  81
13. septembar 2015.
     Litvanija  95      Srbija  68
   Litvanija  85
   Gruzija  81  

Osmina finalaUredi / Уреди

12. septembar 2015.
12:00
Izvještaj   Latvija 73 – 66   Slovenija Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 10.023
Sudije: Emilio Perez  , Robert Lotermozer  , Emin Mogulkoč  
Četvrtine: 20:20, 22:20, 13:12, 18:14
Poeni: Strelnijeks 17
Skokovi: Strelnijeks, Berzinš 6
Asistencije: Strelnijeks 8
Dragić 17
Prepelič 7
Prepelič 5
12. septembar 2015.
14:30
Izvještaj   Grčka 75 – 54   Belgija Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 13.672
Sudije: Ilija Belošević  , Benhamin Himenez Truhiljo  , Sergi Zašuk  
Četvrtine: 16:15, 18:16, 23:11, 18:12
Poeni: Burusis 14
Skokovi: Antetokumbo 10
Asistencije: Spanulis 6
Žile 14
Hervel 6
Van Rosom 3
12. septembar 2015.
18:30
Izvještaj   Španija 80 – 66   Poljska Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 21.302
Sudije: Boris Rižnjik  , Siniša Herceg  , Miloš Koljensić  
Četvrtine: 25:20, 16:19, 14:16, 25:11
Poeni: Gasol 30
Skokovi: Mirotić 8
Asistencije: Rodrigez 5
Kulig 10
Kulig 6
Sloter 6
12. septembar 2015.
21:00
Izvještaj   Francuska 76 – 53   Turska Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 26.135
Sudije: Kristos Kristodulu  , Matej Boltauzer  , Olegs Latisevs  
Četvrtine: 17:18, 19:8, 23:14, 17:13
Poeni: de Kolo 15
Skokovi: Lovernj 9
Asistencije: de Kolo 7
Iljasova 14
Iljasova 10
Muhamed 5

13. septembar 2015.
12:00
Izvještaj   Hrvatska 59 – 80   Češka Republika Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 12.070
Sudije: Fernando Roha  , Edi Vijator  , Benhamin Himenez Truhiljo  
Četvrtine: 13:20, 18:28, 12:17, 16:15
Poeni: Bogdanović 12
Skokovi: Hezonja 9
Asistencije: Ukić 5
Veseli 20
Veseli 13
Satoranski 11
13. septembar 2015.
14:30
Izvještaj   Srbija 94 – 81   Finska Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 12.128
Sudije: Robert Lotermozer  , Boris Rižnjik  , Serhio Silva  
Četvrtine: 23:24, 25:19, 23:21, 23:17
Poeni: Raduljica 27
Skokovi: Bjelica 14
Asistencije: Teodosić 9
Salin 26
Marfi 8
Koponen, Vilson 4
13. septembar 2015.
18:30
Izvještaj   Izrael 52 – 82   Italija Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 14.742
Sudije: Matej Boltauzer  , Sreten Radović  , Jurgis Laurinavičijus  
Četvrtine: 13:22, 17:18, 9:28, 13:14
Poeni: Mekel 20
Skokovi: Kaspi 6
Asistencije: Mekel 3
Đentile 27
Meli 7
Činčiarini 5
13. septembar 2015.
21:00
Izvještaj   Litvanija 85 – 81   Gruzija Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 16.953
Sudije: Luiđi Lamonika  , Milivoje Jovičić  , Jakub Zamojski  
Četvrtine: 17:20, 22:20, 22:22, 23':19
Poeni: Mačijulis 34
Skokovi: Mačijulis 6
Asistencije: Kalnijetis 7
Pačulija 23
Pačulija, Sanikidze 7
Cincadze 5

ČetvrtfinaleUredi / Уреди

15. septembar 2015.
18:30
Izvještaj   Španija 73 – 71   Grčka Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 17.864
Sudije: Luiđi Lamonika  , Ilija Belošević  , Fernando Roha  
Četvrtine: 14:14, 25:18, 16:25, 18:14
Poeni: Gasol 27
Skokovi: Gasol 9
Asistencije: Rodrigez 5
Kalates 14
Antetokumbo 17
Kalates 7
15. septembar 2015.
21:00
Izvještaj   Francuska 84 – 70   Latvija Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 22.076
Sudije: Robert Lotermozer  , Milivoje Jovičić  , Siniša Herceg  
Četvrtine: 21:25, 19:13, 16:7, 28:25
Poeni: Parker 18
Skokovi: Lombah-Kahudi 8
Asistencije: Parker 6
Janičenoks 16
Frejmanis 8
Strelnijeks 7

16. septembar 2015.
18:30
Izvještaj   Srbija 89 – 75   Češka Republika Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 8.726
Sudije: Kristos Kristodulu  , Olegs Latisevs  , Emin Mogulkoč  
Četvrtine: 21:21, 24:21, 22:21, 22:12
Poeni: Erceg 20
Skokovi: Bjelica 10
Asistencije: Teodosić 14
Veseli 23
Veseli 10
Pumprla, Satoranski 4
16. septembar 2015.
21:00
Izvještaj   Italija 85 – 95   Litvanija Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 13.173
Sudije: Emilio Perez  , Sreten Radović  , Miloš Koljensić  
Četvrtine: 20:21, 16:16, 23:23, 20:19, 6:16
Poeni: Barnjani 21
Skokovi: Galinari 6
Asistencije: Činčiarini 5
Valančijunas 26
Valančijunas 15
Kalnijetis 11

Baraž kvalifikacije za olimpijske igreUredi / Уреди

17. septembar 2015.
16:00
Izvještaj   Grčka 97 – 90   Latvija Pjer Morua, Lil
Sudije: Sreten Radović  , Matej Boltauzer  , Benhamin Himenez Truhiljo  
Četvrtine: 17:24, 20:20, 23:17, 37:29
Poeni: Burusis 20
Skokovi: Kufos, Antetokumbo 7
Asistencije: Spanulis 4
Janičenoks 22
Mejeris 6
Strelnieks 7
17. septembar 2015.
18:30
Izvještaj   Češka Republika 70 – 85   Italija Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 15.004
Sudije: Robert Lotermozer  , Milivoje Jovičić  , Edi Vijator  
Četvrtine: 21:21, 16:21, 17:32, 16:11
Poeni: Veseli 26
Skokovi: Veseli 12
Asistencije: Satoranski 6
Barnjani 21
Galinari 8
Belineli 4

Utakmica za sedmo mjestoUredi / Уреди

18. septembar 2015.
18:30
Izvještaj   Latvija 70 – 97   Češka Republika Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 11.362
Sudije: Ilija Belošević  , Matej Boltauzer  , Miloš Koljensić  
Četvrtine: 23:28, 13:29, 9:23, 25:17
Poeni: Tima 11
Skokovi: Berzinš 8
Asistencije: Peiners
Veseli 24
Veseli 6
Šilb 7

PolufinaleUredi / Уреди

17. septembar 2015.
21:00
Izvještaj   Španija 80 – 75   Francuska Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 26.922
Sudije: Kristof Kristodolou  , Boris Rižnjik  , Fernando Roha  
Četvrtine: 17:20, 15:13, 16:23, 18:10, 14:9
Poeni: P. Gasol 40
Skokovi: P. Gasol, Klaver 6
Asistencije: Ribas, Ljulj, Mirotić 3
de Kolo 14
Gober 13
Parker 5

18. septembar 2015.
21:00
Izvještaj   Srbija 64 – 67   Litvanija Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 20.042
Sudije: Emilio Perez  , Olegs Latisevs  , Emin Mogulkoč  
Četvrtine: 17–22, 17:13, 9:13, 21:19
Poeni: Teodosić 16
Skokovi: tri igrača 4
Asistencije: Teodosić, Bogdanović 3
Valančijunas 15
Kuzminskas 9
Kalnijetis 9

Utakmica za treće mjestoUredi / Уреди

20. septembar 2015.
14:00
Izvještaj   Francuska 81 – 68   Srbija Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 24.092
Sudije: Kristof Kristodolou  , Robert Lotermozer  , Fernando Roha  
Četvrtine: 16:16, 21:16, 21:12, 23:24
Poeni: de Kolo 20
Skokovi: Gober 14
Asistencije: Dijao 6
Bogdanović 14
Raduljica 8
Raduljica 4

FinaleUredi / Уреди

20. septembar 2015.
19:00
Izvještaj   Španija 80 – 63   Litvanija Pjer Morua, Lil
Gledalaca: 27.372
Sudije: Luiđi Lamonika  , Ilija Belošević  , Boris Rižnjik  
Četvrtine: 19:8, 22:25, 19:10, 20:20
Poeni: P. Gasol 25
Skokovi: P. Gasol 12
Asistencije: Rodrigez 6
Kalnijetis, Sejbutis 13
Valančjunas 9
Kalnijetis 5

NagradeUredi / Уреди

 
2° mesto

 
Litvanija
 
Pobjednik 39. Evropskog prvenstva u košarci 2015.

 
Španija
3° titula
 
3° mesto

 
Francuska


Najkorisniji igrač (MVP)
  Pau Gasol

Najbolja petorka prvenstvaUredi / Уреди

Konačan plasmanUredi / Уреди

Pozicija Reprezentacija
    Španija
    Litvanija
    Francuska
4.   Srbija
5.   Grčka
6.   Italija
7.   Češka Republika
8.   Latvija
9.   Hrvatska
10.   Izrael
11.   Poljska
12.   Slovenija
13.   Belgija
14.   Turska
15.   Gruzija
16.   Finska
17.   Rusija
18.   Njemačka
19.   Republika Makedonija
20.   Estonija
21.   Nizozemska
22.   Ukrajina
23.   Bosna i Hercegovina
24.   Island
Direktan plasman na Ljetnje olimpijske igre 2016.
Učestvovaće na kvalifikacijama za Ljetnje olimpijske igre 2016.

Sastavi pobjedničkih ekipaUredi / Уреди

ReferenceUredi / Уреди